İçeriğe geç

Hatay Bartın Arası Kaç KM

Hatay Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Bartın arası kaç km? Hatay Bartın arası kaç saat? Hatay Bartın yol tarifi? Hatay Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km² ’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay Bartın Arası Kaç KM

Hatay Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 970 km’dir. Hatay Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 690 km’dir.

Hatay Bartın Arası Kaç Saat

Hatay Bartın arası kaç saat; Hatay Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 970 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hatay Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Hatay Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 690 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Hatay Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 970 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.