İçeriğe geç

Hatay Balıkesir Arası Kaç KM

Hatay Balıkesir arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Balıkesir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Balıkesir arası kaç km? Hatay Balıkesir arası kaç saat? Hatay Balıkesir yol tarifi? Hatay Balıkesir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Balıkesir İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Balıkesir Arası Kaç KM

Hatay Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1091 km’dir. Hatay Balıkesir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 833 km’dir.

Hatay Balıkesir Arası Kaç KM

Hatay Balıkesir Arası Kaç Saat

Hatay Balıkesir arası kaç saat; Hatay Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1091 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Balıkesir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat  30 dakika sürmektedir. Hatay Balıkesir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 833 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Hatay Balıkesir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1091 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Balıkesir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Balıkesir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.