İçeriğe geç

Hatay Aydın Arası Kaç KM

Hatay Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Aydın arası kaç km? Hatay Aydın arası kaç saat? Hatay Aydın yol tarifi? Hatay Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Hatay Aydın Arası Kaç KM

Hatay Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 km’dir. Hatay Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 718 km’dir.

Hatay Aydın Arası Kaç KM

Hatay Aydın Arası Kaç Saat

Hatay Aydın arası kaç saat; Hatay Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hatay Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Hatay Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 718 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Hatay Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 986 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.