İçeriğe geç

Hatay Artvin Arası Kaç KM

Hatay Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Artvin arası kaç km? Hatay Artvin arası kaç saat? Hatay Artvin yol tarifi? Hatay Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Artvin Arası Kaç KM

Hatay Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 km’dir. Hatay Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 701 km’dir.

Hatay Artvin Arası Kaç KM

Hatay Artvin Arası Kaç Saat

Hatay Artvin arası kaç saat; Hatay Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hatay Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Hatay Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 701 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Hatay Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.