İçeriğe geç

Hatay Ardahan Arası Kaç KM

Hatay Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Ardahan arası kaç km? Hatay Ardahan arası kaç saat? Hatay Ardahan yol tarifi? Hatay Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Ardahan Arası Kaç KM

Hatay Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1057 km’dir. Hatay Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 789 km’dir.

Hatay Ardahan Arası Kaç KM

Hatay Ardahan Arası Kaç Saat

Hatay Ardahan arası kaç saat; Hatay Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1057 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 789 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Hatay Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1057 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 85 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.