İçeriğe geç

Hatay Aksaray Arası Kaç KM

Hatay Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Aksaray arası kaç km? Hatay Aksaray arası kaç saat? Hatay Aksaray yol tarifi? Hatay Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Aksaray Arası Kaç KM

Hatay Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 430 km’dir. Hatay Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 301 km’dir.

Hatay Aksaray Arası Kaç KM

Hatay Aksaray Arası Kaç Saat

Hatay Aksaray arası kaç saat; Hatay Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 430 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Hatay Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 301 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

55 dakika

Hatay Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 430 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.