İçeriğe geç

Hatay Ağrı Arası Kaç KM

Hatay Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Ağrı arası kaç km? Hatay Ağrı arası kaç saat? Hatay Ağrı yol tarifi? Hatay Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay Ağrı Arası Kaç KM

Hatay Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 910 km’dir. Hatay Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 687 km’dir.

Hatay Ağrı Arası Kaç KM

Hatay Ağrı Arası Kaç Saat

Hatay Ağrı arası kaç saat; Hatay Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 910 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 687 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Hatay Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 910 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.