İçeriğe geç

Hassa Yol Tarifi

Hatay Hassa yol tarifi; yazımızda öncelikle Hassa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hassa’ya nasıl gidilir? Hassa yol tarifi? Hassa yol haritası? Hassa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hassa İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Hassa, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Hassa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 520 km2’dir. Hassa ilçesinin rakımı ise 416 m olarak hesaplanmıştır. Hassa ilinin Kuzeyinde Gaziantep, doğusunda ise Suriye, batısında Payas ve Dörtyol, Güneyinde ise Kırıkhan ilçeleri bulunmaktadır. Hassa ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hassa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hassa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 56.519 nüfusa sahiptir.

Hassa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hassa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hassa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hassa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hassa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hassa’ya Nasıl Gidilir? Hassa Yol Tarifi

Hassa’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hassa’ya gelebilirsiniz. Hassa karayolu ile Hatay şehir merkezine 51.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.121 km, Ankara’ya yaklaşık 686 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.094 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hassa ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hassa ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.