İçeriğe geç

Hassa Posta Kodu

Hassa Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Hassa Posta Kodu Sorgulama

Hassa’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Hassa ilçesi Hakkında

Hassa ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz elli yedinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Hassa, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Hassa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 520 km2’dir. Rakımı ise 416 m olarak hesaplanmıştır. Hassa ilinin Kuzeyinde Gaziantep, doğusunda ise Suriye, batısında Payas ve Dörtyol, Güneyinde ise Kırıkhan ilçeleri bulunmaktadır. Hassa ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hassa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hassa ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 57.361 nüfusa sahiptir.

Hassa Posta Kodu
Hassa Posta Kodu