İçeriğe geç

Hasköy Yol Tarifi

Muş Hasköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Hasköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hasköy’e nasıl gidilir? Hasköy yol tarifi? Hasköy yol haritası? Hasköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hasköy İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş’un ilçesi olan Hasköy, Muş’un yerleşim yerlerinden biridir. Hasköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 264 km2’dir. Hasköy ilçesinin rakımı ise 1.277 m olarak hesaplanmıştır. Hasköy ilçesinin Kuzeyinde Korkut, doğusunda ve güneyinde Bitlis, batısında Muş Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Hasköy ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hasköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hasköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 26.190 nüfusa sahiptir.

Hasköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hasköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hasköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hasköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hasköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hasköy’e Nasıl Gidilir? Hasköy Yol Tarifi

Hasköy’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hasköy’e gelebilirsiniz. Hasköy karayolu ile Muş şehir merkezine 40 km, İstanbul’a yaklaşık 1.332 km, Ankara’ya yaklaşık 1.019 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.548 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muş Şehir Merkezinde yer alan Muş Sultan Alparslan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muş Sultan Alparslan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hasköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Muş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Muş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hasköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.