İçeriğe geç

Hasankeyf Yol Tarifi

Batman Hasankeyf yol tarifi; yazımızda öncelikle Hasankeyf şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hasankeyf’e nasıl gidilir? Hasankeyf yol tarifi? Hasankeyf yol haritası? Hasankeyf İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hasankeyf İlçesi Hakkında

Güney Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman’ın ilçesi olan Hasankeyf, Batman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Hasankeyf İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 530 km2’dir. Hasankeyf ilçesinin rakımı ise 500 m olarak hesaplanmıştır. Hasankeyf İlçesinin, Kuzeyinde, Beşiri, Doğusunda, Siirt Batısında, Batman Merkez Güneyinde, Gercüş ilçeleri bulunmaktadır. Hasankeyf ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hasankeyf İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hasankeyf ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6,724 nüfusa sahiptir.

Hasankeyf İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hasankeyf Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hasankeyf’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hasankeyf Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hasankeyf’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Hasankeyf’e Nasıl Gidilir? Hasankeyf Yol Tarifi

Hasankeyf’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hasankeyf’e gelebilirsiniz. Hasankeyf karayolu ile Batman şehir merkezine yaklaşık 60 İstanbul’a yaklaşık 1595 km, Ankara’ya yaklaşık 1160 km, İzmir’den ise yaklaşık 1566 km uzaklıktadır. Batman’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.