İçeriğe geç

Hasankeyf Posta Kodu

Hasankeyf Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Hasankeyf Posta Kodu Sorgulama

Hasankeyf’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Hasankeyf ilçesi Hakkında

Güney Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman’ın ilçesi olan Hasankeyf, Batman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Hasankeyf ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz kırkıncı en büyük ilçesidir. Hasankeyf İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 530 km2’dir. Rakımı ise 500 m olarak hesaplanmıştır. Hasankeyf İlçesinin, Kuzeyinde, Beşiri, Doğusunda, Siirt Batısında, Batman Merkez Güneyinde, Gercüş ilçeleri bulunmaktadır. Hasankeyf ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Hasankeyf İlçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hasankeyf ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.284 nüfusa sahiptir.

Hasankeyf Posta Kodu
Hasankeyf Posta Kodu