İçeriğe geç

Hasanbeyli Yol Tarifi

Osmaniye Hasanbeyli yol tarifi; yazımızda öncelikle Hasanbeyli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hasanbeyli’ye nasıl gidilir? Hasanbeyli yol tarifi? Hasanbeyli yol haritası? Hasanbeyli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hasanbeyli İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye’nin ilçesi olan Hasanbeyli, Osmaniye’nin yerleşim yerlerinden biridir. Hasanbeyli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 168 km2’dir. Hasanbeyli ilçesinin rakımı ise 753 m olarak hesaplanmıştır. Hasanbeyli ilçesinin Kuzeyinde Düziçi ve Bahçe, batısında Osmaniye Merkez, Güneyinde ise Osmaniye Merkez ve Gaziantep ilçeleri bulunmaktadır. Hasanbeyli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hasanbeyli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hasanbeyli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.782 nüfusa sahiptir.

Hasanbeyli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hasanbeyli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hasanbeyli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hasanbeyli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hasanbeyli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hasanbeyli’ye Nasıl Gidilir? Hasanbeyli Yol Tarifi

Hasanbeyli’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hasanbeyli’ye gelebilirsiniz. Hasanbeyli karayolu ile Osmaniye şehir merkezine 42 km, İstanbul’a yaklaşık 1.054 km, Ankara’ya yaklaşık 619 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.033 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Osmaniye’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Osmaniye demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hasanbeyli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.