İçeriğe geç

Hasanbeyli Posta Kodu

Hasanbeyli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Hasanbeyli Posta Kodu Sorgulama

Hasanbeyli’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Hasanbeyli ilçesi Hakkında

Hasanbeyli ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz on yedinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye’nin ilçesi olan Hasanbeyli, Osmaniye’nin yerleşim yerlerinden biridir. Hasanbeyli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 168 km2’dir. Rakımı ise 753 m olarak hesaplanmıştır. Hasanbeyli ilçesinin Kuzeyinde Düziçi ve Bahçe, batısında Osmaniye Merkez, Güneyinde ise Osmaniye Merkez ve Gaziantep ilçeleri bulunmaktadır. Hasanbeyli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hasanbeyli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hasanbeyli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 4.780 nüfusa sahiptir.

Hasanbeyli Posta Kodu
Hasanbeyli Posta Kodu