İçeriğe geç

Harran Yol Tarifi

Şanlıurfa Harran yol tarifi; yazımızda öncelikle Harran şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Harran’a nasıl gidilir? Harran yol tarifi? Harran yol haritası? Harran İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Harran İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Harran, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Harran İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 904 km2’dir. Harran ilçesinin rakımı ise 374 m olarak hesaplanmıştır. Harran ilçesinin Kuzeyinde Eyyübiye, doğusunda Ceylanpınar, batısında ve Güneyinde ise Akçakale ilçeleri bulunmaktadır. Harran ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Harran İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Harran ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 89.798 nüfusa sahiptir.

Harran İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Harran Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Harran’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harran Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Harran’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Harran’a Nasıl Gidilir? Harran Yol Tarifi

Harran’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Harran’a gelebilirsiniz. Harran karayolu ile Şanlıurfa şehir merkezine 70.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.328 km, Ankara’ya yaklaşık 893 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.301 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezinde yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Harran ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Şanlıurfa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Harran ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.