İçeriğe geç

Harmancık Yol Tarifi

Bursa Harmancık yol tarifi; yazımızda öncelikle Harmancık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Harmancık’a nasıl gidilir? Harmancık yol tarifi? Harmancık yol haritası? Harmancık İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Harmancık İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Harmancık, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Harmancık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 389 km2’dir. Harmancık ilçesinin rakımı ise 650 m olarak hesaplanmıştır. Harmancık İlçesinin, Kuzeyinde, Orhaneli, Doğusunda, Keles Batısında, Büyükorhan Güneyinde, Kütahya ilçeleri bulunmaktadır. Harmancık ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Harmancık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Harmancık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6,576 nüfusa sahiptir.

Harmancık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Harmancık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Harmancık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harmancık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Harmancık’a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Harmancık’a Nasıl Gidilir? Harmancık Yol Tarifi

Harmancık’a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Harmancık’a gelebilirsiniz. Harmancık karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 89 İstanbul’a yaklaşık 241 km, Ankara’ya yaklaşık 402 km, İzmir’den ise yaklaşık 361 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.