İçeriğe geç

Hanönü Yol Tarifi

Kastamonu Hanönü yol tarifi; yazımızda öncelikle Hanönü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hanönü’ne nasıl gidilir? Hanönü yol tarifi? Hanönü yol haritası? Hanönü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hanönü İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Hanönü, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Hanönü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 417 km2’dir. Hanönü ilçesinin rakımı ise 427 m olarak hesaplanmıştır. Hanönü ilçesinin Kuzeyinde, doğusunda ve Güneyinde Sinop, batısında Taşköprü ilçeleri bulunmaktadır. Hanönü ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hanönü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hanönü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.060 nüfusa sahiptir.

Hanönü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hanönü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hanönü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hanönü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hanönü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hanönü’ne Nasıl Gidilir? Hanönü Yol Tarifi

Hanönü’ne kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hanönü’ne gelebilirsiniz. Hanönü karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 95.6 km, İstanbul’a yaklaşık 585 km, Ankara’ya yaklaşık 310 km, İzmir’den ise yaklaşık 938 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hanönü ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.