İçeriğe geç

Hani Yol Tarifi

Diyarbakır Hani yol tarifi; yazımızda öncelikle Hani şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hani’ye nasıl gidilir? Hani yol tarifi? Hani yol haritası? Hani İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hani İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Hani, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Hani İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 436 km2’dir. Hani ilçesinin rakımı ise 900 m olarak hesaplanmıştır. Hani ilinin Kuzeyinde Bingöl, doğusunda ise Lice, batısında Dicle, Güneyinde ise Kocaköy ilçeleri bulunmaktadır. Hani ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hani İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hani ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine 32.675 nüfusa sahiptir.

Hani İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hani Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hani’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız

Hani Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hani’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hani’ye Nasıl Gidilir? Hani Yol Tarifi

Hani’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hani’ye gelebilirsiniz. Hani karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 69 km, İstanbul’a yaklaşık 1.338 km, Ankara’ya yaklaşık 894 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.423 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hani ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hani ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.