İçeriğe geç

Hanak Yol Tarifi

Ardahan Hanak yol tarifi; yazımızda öncelikle Hanak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hanak‘a nasıl gidilir? Hanak yol tarifi? Hanak yol haritası? Hanak İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hanak İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan’ın ilçesi olan Hanak, Ardahan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Hanak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 546 km2’dir. Hanak ilçesinin rakımı ise 1830 m olarak hesaplanmıştır. Hanak İlçesinin, Kuzeyinde Damal, Doğusunda, Çıldır, Batısında, Artvin, Güneyinde ise, Ardahan Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Hanak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hanak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hanak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9,054 nüfusa sahiptir.

Hanak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hanak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hanak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hanak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hanak‘a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Hanak’a Nasıl Gidilir? Hanak Yol Tarifi

Hanak‘a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hanak‘a gelebilirsiniz. Hanak karayolu ile Ardahan şehir merkezine 37 km, İstanbul’a yaklaşık 1490 km, Ankara’ya yaklaşık 1127 km, İzmir’den ise yaklaşık 1843 km uzaklıktadır. Ardahan’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.