İçeriğe geç

Hamur Yol Tarifi

Ağrı, Hamur yol tarifi; yazımızda öncelikle Hamur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hamur’a nasıl gidilir? Hamur yol tarifi? Hamur yol haritası? Hamur İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hamur İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı’nın ilçesi olan Hamur, Ağrı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Hamur İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 873 km2’dir. Hamur ilçesinin rakımı ise 1.690 m olarak hesaplanmıştır. Hamur ilinin Kuzeyinde Ağrı merkez, doğusunda ise Taşlıçay, batısında Tutak, Güneyinde ise Patnos ilçeleri bulunmaktadır. Hamur ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hamur İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hamur ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18.152 nüfusa sahiptir.

Hamur İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hamur Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hamur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hamur Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hamur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hamur’a Nasıl Gidilir? Hamur Yol Tarifi

Hamur’a kara yolu ya da hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hamur’a gelebilirsiniz. Hamur ile Ağrı şehir merkezi yaklaşık 57,6 km, İstanbul’a yaklaşık 1,446 km, Ankara’ya yaklaşık 1,083 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,799 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ağrı Şehir Merkezinde yer alan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ağrı Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hamur ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.