İçeriğe geç

Hamamözü Yol Tarifi

Amasya Hamamözü yol tarifi; yazımızda öncelikle Hamamözü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hamamözü’ne nasıl gidilir? Hamamözü yol tarifi? Hamamözü yol haritası? Hamamözü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hamamözü İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya’nın ilçesi olan Hamamözü, Amasya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Hamamözü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 204 km2’dir. Hamamözü ilçesinin rakımı ise 691 m olarak hesaplanmıştır. Hamamözü ilinin Kuzeyinde Gümüşhacıköy, batısında Çorum ilçeleri bulunmaktadır. Hamamözü ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hamamözü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hamamözü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.802 nüfusa sahiptir.

Hamamözü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hamamözü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hamamözü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hamamözü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hamamözü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hamamözü’ne Nasıl Gidilir? Hamamözü Yol Tarifi

Hamamözü’ne kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hamamözü’ne gelebilirsiniz. Hamamözü karayolu ile Amasya şehir merkezine 116 km, İstanbul’a yaklaşık 615 km, Ankara’ya yaklaşık 280km, İzmir’den ise yaklaşık 968 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Amasya Şehir Merkezinde yer alan Amasya Merzifon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Amasya Merzifon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hamamözü ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Amasya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Amasya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hamamözü ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.