Hamamözü Posta Kodu

Hamamözü Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Hamamözü Posta Kodu Sorgulama

Hamamözü’nde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Hamamözü ilçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya’nın ilçesi olan Hamamözü, Amasya’nın yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz on dokuzuncu en büyük ilçesidir. Hamamözü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 204 km2’dir. Rakımı ise 691 m olarak hesaplanmıştır. Hamamözü ilinin Kuzeyinde Gümüşhacıköy, batısında Çorum ilçeleri bulunmaktadır. Hamamözü ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Hamamözü İlçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hamamözü ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.680 nüfusa sahiptir.

Hamamözü Posta Kodu
Hamamözü Posta Kodu