İçeriğe geç

Halkapınar Posta Kodu

Halkapınar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Halkapınar Posta Kodu Sorgulama

Halkapınar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Halkapınar ilçesi Hakkında

Halkapınar ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz on üçüncü en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Halkapınar, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Halkapınar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 605 km2’dir. Rakımı ise 1.174 m olarak hesaplanmıştır. Halkapınar ilçesinin Kuzeyinde Ereğli, doğusunda Niğde, batısında Karaman, Güneyinde ise Mersin ilçeleri bulunmaktadır. Halkapınar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Halkapınar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Halkapınar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.974 nüfusa sahiptir.

Halkapınar Posta Kodu
Halkapınar Posta Kodu