İçeriğe geç

Haliliye Yol Tarifi

Şanlıurfa Haliliye yol tarifi; yazımızda öncelikle Haliliye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Haliliye’ye nasıl gidilir? Haliliye yol tarifi? Haliliye yol haritası? Haliliye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Haliliye İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Haliliye, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Haliliye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.924 km2’dir. Haliliye ilçesinin rakımı ise 512 m olarak hesaplanmıştır. Haliliye ilçesinin Kuzeyinde Hilvan ve Siverek, doğusunda Siverek ve Viranheşir, batısında Karaköprü, Güneyinde ise Eyyübiye ilçeleri bulunmaktadır. Haliliye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Haliliye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Haliliye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 381.877 nüfusa sahiptir.

Haliliye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Haliliye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Haliliye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Haliliye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Haliliye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Haliliye’ye Nasıl Gidilir? Haliliye Yol Tarifi

Haliliye’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Haliliye’ye gelebilirsiniz. Haliliye karayolu ile Şanlıurfa şehir merkezine 29 km, İstanbul’a yaklaşık 1.286 km, Ankara’ya yaklaşık 851 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.259 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezinde yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Haliliye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Şanlıurfa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Haliliye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.