İçeriğe geç

Halfeti Yol Tarifi

Şanlıurfa Halfeti yol tarifi; yazımızda öncelikle Halfeti şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Halfeti’ye nasıl gidilir? Halfeti yol tarifi? Halfeti yol haritası? Halfeti İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Halfeti İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Halfeti, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Halfeti İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 609 km2’dir. Halfeti ilçesinin rakımı ise 664 m olarak hesaplanmıştır. Halfeti ilçesinin Kuzeyinde Adıyaman, doğusunda Bozova, batısında Gaziantep, Güneyinde ise Birecik ilçeleri bulunmaktadır. Halfeti ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Halfeti İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Halfeti ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 40.879 nüfusa sahiptir.

Halfeti İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Halfeti Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Halfeti’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Halfeti Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Halfeti’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Halfeti’ye Nasıl Gidilir? Halfeti Yol Tarifi

Halfeti’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Halfeti’ye gelebilirsiniz. Halfeti karayolu ile Şanlıurfa şehir merkezine 146 km, İstanbul’a yaklaşık 1.235 km, Ankara’ya yaklaşık 800 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.208 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezinde yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Halfeti ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Şanlıurfa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Halfeti ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.