İçeriğe geç

Halfeti Posta Kodu

Halfeti Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Halfeti Posta Kodu Sorgulama

Halfeti’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Halfeti ilçesi Hakkında

Halfeti ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz on birinci en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Halfeti, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Halfeti İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 609 km2’dir. Rakımı ise 664 m olarak hesaplanmıştır. Halfeti ilçesinin Kuzeyinde Adıyaman, doğusunda Bozova, batısında Gaziantep, Güneyinde ise Birecik ilçeleri bulunmaktadır. Halfeti ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Halfeti İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Halfeti ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 41.258 nüfusa sahiptir.

Halfeti Posta Kodu
Halfeti Posta Kodu