İçeriğe geç

Hakkari Yol Tarifi

Hakkari yol tarifi; yazımızda öncelikle Hakkari şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkari’ye nasıl gidilir? Hakkari yol tarifi? Hakkari yol haritası? Hakkari İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkari İli Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkari ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altmış üçüncü şehridir. Hakkari ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkari ilinin coğrafi konumu ise  40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır. Hakkari ilinin Kuzeyinde Van, , batısında Şırnak, illeri bulunmaktadır. Hakkari ili Karasal iklimine sahiptir. Hakkari ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hakkari ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 280.991 nüfusa sahiptir.

Hakkari ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Hakkari’ye Nasıl Gidilir? 

Hakkari’ye kara yolu ve hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hakkari’ye gelebilirsiniz. Hakkari karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1814 km, Ankara’ya yaklaşık 1416 km, İzmir’den ise yaklaşık 1966 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hakkari Şehir Merkezinde yer alan Hakkari Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı’na gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.

Hakkari Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hakkari Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkari’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hakkari İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Hakkari iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Hakkari ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Hakkari İlçeleri

  • Hakkâri (il merkezi)
  • Çukurca
  • Şemdinli
  • Yüksekova
  • Derecik