İçeriğe geç

Hakkâri Merkez Yol Tarifi

Hakkâri Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Hakkâri Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Merkez’e nasıl gidilir? Hakkâri Merkez yol tarifi? Hakkâri Merkez yol haritası? Hakkâri Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri Merkez İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkari’nin ilçesi olan Hakkâri Merkez, Hakkari’nin yerleşim yerlerinden biridir. Hakkâri Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.179 km2’dir. Hakkâri Merkez ilçesinin rakımı ise 1.756 m olarak hesaplanmıştır. Hakkâri Merkez ilinin Kuzeyinde Van, doğusunda ise Yüksekova, batısında Şırnak, Güneyinde ise Çukurca ilçeleri bulunmaktadır. Hakkâri Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hakkâri Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hakkâri Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 78.672 nüfusa sahiptir.

Hakkâri Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hakkâri Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hakkâri Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hakkâri Merkez’e Nasıl Gidilir? Hakkâri Merkez Yol Tarifi

Hakkâri Merkez’e kara yolu ya da hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hakkâri Merkez’e gelebilirsiniz. Hakkâri Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.815 km, Ankara’ya yaklaşık 1.379 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.787 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hakkari Şehir Merkezinde yer alan Hakkari Hakkâri Merkez Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hakkari Hakkâri Merkez Selahaddin Eyyubi Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hakkâri Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.