İçeriğe geç

Gümüşhane Hakkâri Arası Kaç KM

Gümüşhane Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Hakkâri arası kaç km? Gümüşhane Hakkâri arası kaç saat? Gümüşhane Hakkâri yol tarifi? Gümüşhane Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Hakkâri Arası Kaç KM

Gümüşhane Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 km’dir. Gümüşhane Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 489 km’dir.

Gümüşhane Hakkâri Arası Kaç KM

Gümüşhane Hakkâri Arası Kaç Saat

Gümüşhane Hakkâri arası kaç saat; Gümüşhane Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Gümüşhane Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 489 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Gümüşhane Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.