İçeriğe geç

Giresun Hakkâri Arası Kaç KM

Giresun Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Giresun ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Giresun Hakkâri arası kaç km? Giresun Hakkâri arası kaç saat? Giresun Hakkâri yol tarifi? Giresun Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Giresun ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Giresun Hakkâri Arası Kaç KM

Giresun Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 940 km’dir. Giresun Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 592 km’dir.

Giresun Hakkâri Arası Kaç KM

Giresun Hakkâri Arası Kaç Saat

Giresun Hakkâri arası kaç saat; Giresun Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 940 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Giresun Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Giresun Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 592 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Giresun Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Giresun Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 940 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Giresun Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Giresun Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.