İçeriğe geç

Gaziantep Hakkâri Arası Kaç KM

Gaziantep Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Hakkâri arası kaç km? Gaziantep Hakkâri arası kaç saat? Gaziantep Hakkâri yol tarifi? Gaziantep Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Hakkâri Arası Kaç KM

Gaziantep Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 702 km’dir. Gaziantep Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 566 km’dir.

Gaziantep Hakkâri Arası Kaç KM

Gaziantep Hakkâri Arası Kaç Saat

Gaziantep Hakkâri arası kaç saat; Gaziantep Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 702 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Gaziantep Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 566 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Gaziantep Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 702 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.