Eskişehir Hakkâri Arası Kaç KM

Eskişehir Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Hakkâri arası kaç km? Eskişehir Hakkâri arası kaç saat? Eskişehir Hakkâri yol tarifi? Eskişehir Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Hakkâri Arası Kaç KM

Eskişehir Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1557 km’dir. Eskişehir Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1178 km’dir.

Eskişehir Hakkâri Arası Kaç KM

Eskişehir Hakkâri Arası Kaç Saat

Eskişehir Hakkâri arası kaç saat; Eskişehir Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1557 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1178 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Eskişehir Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1557 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 86 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 125 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.