Erzurum Hakkâri Arası Kaç KM

Erzurum Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Hakkâri arası kaç km? Erzurum Hakkâri arası kaç saat? Erzurum Hakkâri yol tarifi? Erzurum Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Hakkâri Arası Kaç KM

Erzurum Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 km’dir. Erzurum Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 349 km’dir.

Erzurum Hakkâri Arası Kaç KM

Erzurum Hakkâri Arası Kaç Saat

Erzurum Hakkâri arası kaç saat; Erzurum Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Erzurum Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 349 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Erzurum Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.