İçeriğe geç

Erzincan Hakkâri Arası Kaç KM

Erzincan Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Hakkâri arası kaç km? Erzincan Hakkâri arası kaç saat? Erzincan Hakkâri yol tarifi? Erzincan Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Hakkâri Arası Kaç KM

Erzincan Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 659 km’dir. Erzincan Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 441 km’dir.

Erzincan Hakkâri Arası Kaç KM

Erzincan Hakkâri Arası Kaç Saat

Erzincan Hakkâri arası kaç saat; Erzincan Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 659 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Erzincan Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 441 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Erzincan Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 659 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.