İçeriğe geç

Elazığ Hakkâri Arası Kaç KM

Elazığ Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Hakkâri arası kaç km? Elazığ Hakkâri arası kaç saat? Elazığ Hakkâri yol tarifi? Elazığ Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D koordinatlarıdır.

Elazığ Hakkâri Arası Kaç KM

Elazığ Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 639 km’dir. Elazığ Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 414 km’dir.

Elazığ Hakkâri Arası Kaç KM

Elazığ Hakkâri Arası Kaç Saat

Elazığ Hakkâri arası kaç saat; Elazığ Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 639 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Elazığ Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 414 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Elazığ Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 639 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.