İçeriğe geç

Edirne Hakkâri Arası Kaç KM

Edirne Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Hakkâri arası kaç km? Edirne Hakkâri arası kaç saat? Edirne Hakkâri yol tarifi? Edirne Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne Hakkâri Arası Kaç KM

Edirne Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 2070 km’dir. Edirne Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1546 km’dir.

Edirne Hakkâri Arası Kaç KM

Edirne Hakkâri Arası Kaç Saat

Edirne Hakkâri arası kaç saat; Edirne Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 2070 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 23 saat sürmektedir. Edirne Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 25 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1546 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

23 saat

Otobüs ile;

25 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 35 dakika

Edirne Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 2070 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 114 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 166 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.