İçeriğe geç

Diyarbakır Hakkâri Arası Kaç KM

Diyarbakır Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Hakkâri arası kaç km? Diyarbakır Hakkâri arası kaç saat? Diyarbakır Hakkâri yol tarifi? Diyarbakır Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D koordinatlarıdır.

Diyarbakır Hakkâri Arası Kaç KM

Diyarbakır Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 552 km’dir. Diyarbakır Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 317 km’dir.

Diyarbakır Hakkâri Arası Kaç KM

Diyarbakır Hakkâri Arası Kaç Saat

Diyarbakır Hakkâri arası kaç saat; Diyarbakır Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 552 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8saat sürmektedir. Diyarbakır Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 317 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

55 dakika

Diyarbakır Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 552 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.