İçeriğe geç

Denizli Hakkâri Arası Kaç KM

Denizli Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Hakkâri arası kaç km? Denizli Hakkâri arası kaç saat? Denizli Hakkâri yol tarifi? Denizli Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Hakkâri Arası Kaç KM

Denizli Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1636 km’dir. Denizli Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1289 km’dir.

Denizli Hakkâri Arası Kaç KM

Denizli Hakkâri Arası Kaç Saat

Denizli Hakkâri arası kaç saat; Denizli Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1636 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1289 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 13 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 13 dakika

Denizli Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1636 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 90 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 131 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.