İçeriğe geç

Çorum Hakkâri Arası Kaç KM

Çorum Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Hakkâri arası kaç km? Çorum Hakkâri arası kaç saat? Çorum Hakkâri yol tarifi? Çorum Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Çorum Hakkâri Arası Kaç KM

Çorum Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 km’dir. Çorum Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 828 km’dir.

Çorum Hakkâri Arası Kaç KM

Çorum Hakkâri Arası Kaç Saat

Çorum Hakkâri arası kaç saat; Çorum Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 828 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 36 dakika

Çorum Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 90 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.