Çankırı Hakkâri Arası Kaç KM

Çankırı Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Hakkâri arası kaç km? Çankırı Hakkâri arası kaç saat? Çankırı Hakkâri yol tarifi? Çankırı Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D koordinatlarıdır.

Çankırı Hakkâri Arası Kaç KM

Çankırı Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1312 km’dir. Çankırı Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 982 km’dir.

Çankırı Hakkâri Arası Kaç KM

Çankırı Hakkâri Arası Kaç Saat

Çankırı Hakkâri arası kaç saat; Çankırı Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1312 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 982 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 48 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 48 dakika

Çankırı Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1312 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.