İçeriğe geç

Burdur Hakkâri Arası Kaç KM

Burdur Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Hakkâri arası kaç km? Burdur Hakkâri arası kaç saat? Burdur Hakkâri yol tarifi? Burdur Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D koordinatlarıdır.

Burdur Hakkâri Arası Kaç KM

Burdur Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1597 km’dir. Burdur Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1234 km’dir.

Burdur Hakkâri Arası Kaç Saat

Burdur Hakkâri arası kaç saat; Burdur Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1597 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1234 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 8 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 8 dakika

Burdur Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1597 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 88 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 128 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.