Bolu Hakkâri Arası Kaç KM

Bolu Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Hakkâri arası kaç km? Bolu Hakkâri arası kaç saat? Bolu Hakkâri yol tarifi? Bolu Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D koordinatlarıdır.

Bolu Hakkâri Arası Kaç KM

Bolu Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1549 km’dir. Bolu Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1104 km’dir.

Bolu Hakkâri Arası Kaç Saat

Bolu Hakkâri arası kaç saat; Bolu Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1549 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1104 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Bolu Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1549 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 86 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 124 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.