İçeriğe geç

Bitlis Hakkâri Arası Kaç KM

Bitlis Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Hakkâri arası kaç km? Bitlis Hakkâri arası kaç saat? Bitlis Hakkâri yol tarifi? Bitlis Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D koordinatlarıdır.

Bitlis Hakkâri Arası Kaç KM

Bitlis Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 333 km’dir. Bitlis Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 170 km’dir.

Bitlis Hakkâri Arası Kaç Saat

Bitlis Hakkâri arası kaç saat; Bitlis Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 333 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 170 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Bitlis Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 333 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.