İçeriğe geç

Bingöl Hakkâri Arası Kaç KM

Bingöl Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Hakkâri arası kaç km? Bingöl Hakkâri arası kaç saat? Bingöl Hakkâri yol tarifi? Bingöl Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D koordinatlarıdır.

Bingöl Hakkâri Arası Kaç KM

Bingöl Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 km’dir. Bingöl Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 369 km’dir.

Bingöl Hakkâri Arası Kaç Saat

Bingöl Hakkâri arası kaç saat; Bingöl Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bingöl Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 369 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Bingöl Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.