İçeriğe geç

Bilecik Hakkâri Arası Kaç KM

Bilecik Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Bilecik ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bilecik Hakkâri arası kaç km? Bilecik Hakkâri arası kaç saat? Bilecik Hakkâri yol tarifi? Bilecik Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bilecik ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Bilecik ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Bilecik Hakkâri Arası Kaç KM

Bilecik Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1654 km’dir. Bilecik Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1225 km’dir.

Bilecik Hakkâri Arası Kaç Saat

Bilecik Hakkâri arası kaç saat; Bilecik Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1654 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1225 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

20 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Bilecik Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bilecik Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1654 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 91 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 133 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bilecik Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bilecik Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.