İçeriğe geç

Hakkâri Batman Arası Kaç KM

Hakkâri Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Batman arası kaç km? Hakkâri Batman arası kaç saat? Hakkâri Batman yol tarifi? Hakkâri Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Batman Arası Kaç KM

Hakkâri Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 481 km’dir. Hakkâri Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 236 km’dir.

Hakkâri Batman Arası Kaç Saat

Hakkâri Batman arası kaç saat; Hakkâri Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 481 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Hakkâri Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 236 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

50 dakika

Hakkâri Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 481 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.