İçeriğe geç

Hafik Yol Tarifi

Sivas Hafik yol tarifi; yazımızda öncelikle Hafik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hafik’e nasıl gidilir? Hafik yol tarifi? Hafik yol haritası? Hafik İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hafik İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Hafik, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Hafik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.765 km2’dir. Hafik ilçesinin rakımı ise 1.312 m olarak hesaplanmıştır. Hafik ilçesinin Kuzeyinde Doğanşar ve Tokat, doğusunda Zara, batısında Yıldızeli ve Sivas, Güneyinde ise Kangal ve Zara ilçeleri bulunmaktadır. Hafik ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hafik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hafik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.819 nüfusa sahiptir.

Hafik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hafik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hafik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hafik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hafik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hafik’e Nasıl Gidilir? Hafik Yol Tarifi

Hafik’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hafik’e gelebilirsiniz. Hafik karayolu ile Sivas şehir merkezine 65.5 km, İstanbul’a yaklaşık 498 km, Ankara’ya yaklaşık 1.102 km, İzmir’den ise yaklaşık 889 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hafik ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hafik ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.