İçeriğe geç

Hadim Yol Tarifi

Konya Hadim yol tarifi; yazımızda öncelikle Hadim şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hadim’e nasıl gidilir? Hadim yol tarifi? Hadim yol haritası? Hadim İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hadim İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Hadim, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Hadim İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.165 km2’dir. Hadim ilçesinin rakımı ise 1.526 m olarak hesaplanmıştır. Hadim ilçesinin Kuzeyinde Bozkır, doğusunda Karaman, batısında Antalya, Güneyinde ise Taşkent ilçeleri bulunmaktadır. Hadim ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hadim İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hadim ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.015 nüfusa sahiptir.

Hadim İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hadim Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hadim’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hadim Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hadim’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hadim’e Nasıl Gidilir? Hadim Yol Tarifi

Hadim’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hadim’e gelebilirsiniz. Hadim karayolu ile Konya şehir merkezine 118 km, İstanbul’a yaklaşık 824 km, Ankara’ya yaklaşık 388 km, İzmir’den ise yaklaşık 679 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hadim ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hadim ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.