İçeriğe geç

Hacılar Yol Tarifi

Kayseri Hacılar yol tarifi; yazımızda öncelikle Hacılar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hacılar’a nasıl gidilir? Hacılar yol tarifi? Hacılar yol haritası? Hacılar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hacılar İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Hacılar, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Hacılar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 187 km2’dir. Hacılar ilçesinin rakımı ise 1.385 m olarak hesaplanmıştır. Hacılar ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Melikgazi, batısında İncesu, Güneyinde ise Develi ilçeleri bulunmaktadır. Hacılar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hacılar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hacılar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.414 nüfusa sahiptir.

Hacılar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Hacılar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Hacılar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Hacılar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hacılar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Hacılar’a Nasıl Gidilir? Hacılar Yol Tarifi

Hacılar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Hacılar’a gelebilirsiniz. Hacılar karayolu ile Kayseri şehir merkezine 11.2 km, İstanbul’a yaklaşık 771 km, Ankara’ya yaklaşık 326 km, İzmir’den ise yaklaşık 842 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hacılar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Hacılar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.