İçeriğe geç

Hacılar Posta Kodu

Hacılar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Hacılar Posta Kodu Sorgulama

Hacılar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Hacılar ilçesi Hakkında

Hacılar ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz otuz iki en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Hacılar, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Hacılar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 371 km2’dir. Rakımı ise 1.357 m olarak hesaplanmıştır. Hacılar ilçesinin Kuzeyinde Sivas, doğusunda Pınarbaşı, batısında Sarıoğlan, Güneyinde ise Bünyan ilçeleri bulunmaktadır. Hacılar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Hacılar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Hacılar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.443 nüfusa sahiptir.

Hacılar Posta Kodu
Hacılar Posta Kodu